Hvordan tænder du for den
How do you turn lt on
Insektdræber - Vandtæt UV-lampe IPX4 - 360 ° med en effekt på 18W - effektiv insekt- og myggefælde til behagelige øjeblikke på terrassen.
Insektdræber - Vandtæt UV-lampe IPX4 - 360 ° med en effekt på 18W - effektiv insekt- og myggefælde til behagelige øjeblikke på terrassen. Fælden er effektiv til fluer, myg, møl og andre flyvende insekter, der er irriterende i sommermånederne. Det er en stille og sikker fangst med effektivt UV-lys med en levetid på op til 8000 timer, der tiltrækker insekt inde i fælden, hvor det straks dræbes af et højspændingselektrisk felt. Fangeren er vandtæt med IPX4-niveaubeskyttelse og er derfor velegnet til udendørs brug i al slags vejr. Insektfanger til terrassen og andre steder. UV-lampe til insekter (fluer, myg osv.), Der er ideel om sommerdage til ubekymret nydelse af varme aftener. Du kan købe elektriske insektfælder til salg i vores e-shop til en god pris.
Det indre UV-rør lavet af blåt lys er designet til at være harmløst for mennesker og kæledyr . Det ydre dæksel beskytter mod enhver kontakt med det indre gitter og mod elektrisk stød . Nederst er der en opsamlingsbeholder til dræbte insekter , som du nemt kan tage ud og rengøre uden kontakt . Lysfælden udsender ingen kemikalier og forurener ikke luften.
Det anbefales at bruge UV-fælden kun om natten i tørt vejr, når den effektivt tiltrækker insekter, ikke under regn, når dens effektivitet er nedsat. Takket være krogen øverst på fangeren kan den hænges i loftet, verandaen, terrassen, balkonen eller kan lægges på gulvet. Anvendelse er velegnet til husholdninger, hytter, hoteller, restauranter, kontorer osv.
Funktioner:
Effektiv 360 ° UV-lys
Let levetid op til 8000 timer
Vandtæthedsniveau IPX4
Indvendige metalgitre med el. chok
Ikke-rustende og ikke-tilstoppende gitter
UV-lys uskadeligt for mennesker, dyr
Det ydre dæksel beskytter mod strøm
Ingen kemikalier, ingen forurening
Opsamlingsbeholder
Specifikationer:
Pakkeindhold:
1x 360 ° UV Zapper
Ingen anmeldelser endnu
Har du dette produkt? Hjælp andre med din erfaring.
Hvordan tænder du for den
How do you turn lt on
Hej
Du har tænd/sluk-knap der.
Hi
You have on/off switch button there.
Vores sortiment er ikke det største på markedet. Til gengæld har hvert produkt i det været gennem hænderne på vores team i Banská Bystrica.
Vi følger nyhederne og tester kun produkter, der giver mening.
Hvert nyt produkt bruger vi i flere uger, i butikken og derhjemme.
Det kommer først i salg efter en slutkontrol. Det, der ikke holder, sælger vi ikke.
En vejledning i æsken og hjælp til opsætningen over telefon eller e-mail.
»Vi er ikke de billigste, men vores kunder er tilfredse.«